| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Is Customizable? | No |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Tilting | No |
| Included Components | Main Component Only |
| Size | 10 Inches X 17 Inches X 3 Inches |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Age Range Description | Adult |
| Upc | 856877000113 |
| Global Trade Identification Number | 00856877000113 |
| Maximum Weight Capacity | 50 lb |
| Item Length | Chair Carrier |
| Additional Parts Required | No |
| Reclining Position Count | 1 |
| Department | Adults |
| Unit Type | Unit |
| Seat Depth | 10 in |
| Item Height | Chair Carrier |
| Frame Material | Steel, Alloy Steel |
| Style | Music |
| Personalized | No |
| Features | Foldable, Reclining Position |
| Unit Quantity | 1.0 count |
| Room | Living Room, Indoor |
| Item Width | Chair Carrier |
| Item Dimensions D X W X H | 17"d X 10"w X 3"h |
| Indoor Outdoor Usage | Indoor |
| Pattern | Solid |
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Color | Black |
| Set Includes | Chair |
| Surface Recommendation | Hard Floor |
| Item Depth | 10 Inches |
| Brand | Unbranded |
| Type | Chair Carrier |
| Is Foldable | Yes |
| Leg Style | Sled Base |
| Assembly Required | No |
| Back Style | Solid Back |
| Style Name | Music |
| Theme | Game Of Thrones |
| Item Dimensions | 17 X 10 X 3 Inches |
| Arm Style | Armless |
| Item Weight | 1 lb |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Compact Indoor Chair - Blue Foldable Design, Perfect for Game of Thrones Fans. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 47.46 USD. Designed not just for comfort but also for stylish living, this chair is perfect for those who appreciate unique decor. Compact Indoor Chair – Blue Foldable Design. Stylish blue foldable design, ideal for gaming sessions or movie marathons.