| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Red |
| Item Height | 28.30in |
| Item Length | 25.20in |
| Item Weight | 39.12lb |
| Item Width | 26.80in |
| Frame Material | Polyester |
| Type | As Shown |
| Upholstery Fabric | As Shown |
| Wood Type | Poplar |
Check the listing for details. Compact Linen Swivel Sofa Chair, Cradling Design for All-Season Comfort, Fits. Color: Red, Condition: New. Listed at 241.98 USD. They naturally fit the curves of the shoulders, neck and arms, relieving muscle tension from prolonged sitting. With a compact single-seat size, it takes up little space and can be flexibly placed in corners or paired with an ottoman, creating a cozy small space of " chair, ambiance".