| Restocking Fee | 20% |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Number of Items in Set | 2 |
| Compatible Brand | Broan |
| Installation | Over-the-Range (OTR) |
| Manufacturer Color | Silver |
| Custom Bundle | No |
| Color | Silver |
| Compatible Model | 97007894 |
| MPN | AFF128-M2 |
| Material | Aluminum Mesh |
| Set Includes | Filter |
| Item Depth | 3/8" |
| Suitable For | Range Hood |
| Brand | Air Filter Factory |
| Type | Filter |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 11-5/8" |
| Model | 97007894 |
| Features | Aluminum Mesh Grease Filter |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 2 |
| Item Width | 9-7/8" |
Check the listing for details. Compatible Broan 97007894 Range Hood Aluminum Mesh Grease 12 Ply Filters 2-Pack. Color: Silver, Condition: New. Listed at 16.97 USD. Air Filter Factory BrandCompatible With *Broan 97007894 Aluminum Mesh Grease Range Hood Replacement Filters 9-7/8" x 11-5/8" x 3/8" Pull Tab on the Long Side 2-PACK Provided you live in the continental United States, expect you order to arrive at your door in 4 to 7 business days. Rush orders available. For stock filters, there is a 20% return restock fee less shipping. *This is not a OEM product and is not covered under any manufacturer's warranty. The brand name and logos are the registered trademarks of their respective owners. Any use of the brand name or model designation for this product is made solely for purposes of demonstrating compatibility.