| Restocking Fee | 20% |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Custom Bundle | No |
| Item Height | 11-7/16" |
| Item Depth | 3/8" |
| Item Width | 11-3/4" |
| MPN | AFF148-CMB-L |
| Number of Items in Set | 1 |
| Set Includes | Filter |
| Suitable For | Range Hood |
| Compatible Brand | For Rangeaire |
| Color | Black |
| Compatible Model | 610046 |
| Material | Aluminum |
| Brand | Air Filter Factory |
| Type | Filter |
Check the listing for details. COMPATIBLE RANGEAIRE 610046 ALUMINUM CARBON LENS FILTER 11-7/16"x11-3/4"x3/8. Color: Black, Condition: New. Listed at 14.37 USD. AIR FILTER FACTORY BRANDCOMPATIBLE With *RANGEAIRE 610046 ALUMINUM MESH CHARCOAL CARBON COMBO LENS RANGE HOOD FILTER 11-7/16" x 11-3/4" x 3/8" Provided you live in the continental United States, expect you order to arrive at your door in 4 to 7 business days. Rush orders available. For stock filters, there is a 20% return restock fee less shipping. *This NON-OEM replacement grease carbon filter is designed as well as distributed solely by Air Filter Factory. This filter is meant to help capture smoke, odors, and grease. This is not a Rangeaire OEM product and is not covered under any Rangeaire manufacturer's warranty. The Rangeaire brand name and logos are the registered trademarks of their respective owner. Any use of the Rangeaire brand name or model designation for this product is made solely for purposes of demonstrating compatibility.