| Restocking Fee | 20% |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Brand | Whirlpool |
| Installation | Over-the-Range (OTR) |
| Manufacturer Color | Silver |
| Custom Bundle | No |
| Color | Silver |
| Compatible Model | 99010121 |
| MPN | AFF127-M |
| Material | Aluminum Mesh |
| Set Includes | Filter |
| Item Depth | 3/32" |
| Modified Item | No |
| Suitable For | Range Hood |
| Brand | Air Filter Factory |
| Type | Filter |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 10-1/2" |
| Model | 99010121 |
| Features | Aluminum Mesh Grease Basket Filter |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 8-3/4" |
Check the listing for details. Compatible Whirlpool 99010121 Aluminum Mesh Grease Basket Range Hood Filter. Color: Silver, Condition: New. Listed at 7.97 USD. Air Filter Factory BrandCompatible With *Whirlpool 99010121 Aluminum Grease Mesh Basket Range Hood Filter This filter is 8-3/4" x 10-1/2" x 3/32" Basket (1 Pack) FREE SHIPPING IS TO CONTINENTAL UNITED STATES ONLY Provided you live in the continental United States, expect you order to arrive at your door in 4 to 7 business days. Rush orders available. For stock filters, there is a 20% return restock fee less shipping. *This is not a OEM product and is not covered under any manufacturer's warranty. The brand name and logos are the registered trademarks of their respective owners. Any use of the brand name or model designation for this product is made solely for purposes of demonstrating compatibility.