| Restocking Fee | 20% |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Custom Bundle | No |
| MPN | AFF128-M2 |
| Compatible Model | 97017456 |
| Item Width | 9-7/8" |
| Installation | Over-the-Range (OTR) |
| Item Height | 11-5/8" |
| Number of Items in Set | 2 |
| Manufacturer Color | Silver |
| Suitable For | Range Hood |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Material | Aluminum |
| Model | 97017456 |
| Compatible Brand | BROAN |
| Brand | Air Filter Factory |
| Color | Silver |
| Set Includes | Filter |
| Item Depth | 3/8" |
| Type | Filter |
Check the listing for details. 2-Pack COMPATIBLE WITH BROAN 97017456 ALUMINUM MESH GREASE RANGE HOOD FILTERS. Color: Silver, Condition: New. Listed at 16.97 USD. AIR FILTER FACTORY BRANDCOMPATIBLE With *BROAN 97017456 ALUMINUM MESH GREASE RANGE HOOD FILTERS 9-7/8" x 11-5/8" x 3/8" Pull Tab on the Long Side 2-Pack Provided you live in the continental United States, expect you order to arrive at your door in 4 to 7 business days. Rush orders available. For stock filters, there is a 20% return restock fee less shipping. *This NON-OEM replacement grease filter is designed as well as distributed solely by Air Filter Factory. This filter is meant to help capture grease and mist. This is not a Broan OEM product and is not covered under any Broan manufacturer's warranty. The Broan brand name and logos are the registered trademarks of their respective owner. Any use of the Broan brand name or model designation for this product is made solely for purposes of demonstrating compatibility.