| Item Width | 21" |
|---|---|
| Item Length | 78" |
| Item Height | 20" |
| Frame Material | Leather |
| Country of Manufacture | United States |
| Brand | FOR NOW DEIGNS |
| Style | Contemporary |
| Color | Dark chocolate brown |
| Type | Storage Bench |
Check the listing for details. Contemporary Genuine Leather King Size Storage Bench, Chest, Ottoman. Color: Dark chocolate brown, Condition: New. Listed at 1872.00 USD. EXCELS AS A BENCH, STORAGE CHEST OR SIMPLY AS AN OVERSIZED OTTOMAN. Finished with double needle quilted design detail. The leather choices is full grain with a subtle marble texture. The finish of the leather enhances stain resistance.