| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Convenience Concepts |
| Model | 521045BL |
| MPN | 521045BL |
| Color | Black |
| Type | Accent Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 24" |
| Item Width | 14" |
| Item Length | 22" |
| Category | Accent Tables |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Convenience Concepts Edison End Table with Charging Station in Bl |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Accent Tables |
| Compatible Brand | Convenience Concepts |
| Product | Convenience Concepts Edison End Table with Charging Station in Bl |
| Installation | Yes |
| UPC | 095285428786 |
Check the listing for details. Convenience Concepts Edison End Table with Charging Station in Black Wood Finish. Color: Black, Condition: New. Listed at 123.51 USD. Featuring an exposed built-in charging station for easy accessibility. The versatility of the exposed built-in station allows for multiple devices to sit on the tabletop without the damaging or twisting of cords.