| Material | Wood |
|---|---|
| Collection | X-Calibur |
| Brand | Convenience Concepts |
| Model | 111599ES |
| MPN | 111599ES |
| Color | Chocolate |
| Type | Console Tables |
| Style | Transitional |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 14" |
| Item Length | 47" |
| Category | Console Tables |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Convenience Concepts X-Calibur Console Table in Espresso Wood Fin |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Console Tables |
| Compatible Brand | Convenience Concepts |
| Product | Convenience Concepts X-Calibur Console Table in Espresso Wood Fin |
| Installation | Yes |
| UPC | 095285417216 |
Check the listing for details. Convenience Concepts X-Calibur Console Table in Espresso Wood Finish. Color: Chocolate, Condition: New. Listed at 134.99 USD. Beautiful Espresso wood finish. This piece is sure to be pleasing to the eyes. Quick and Easy Assembly. Product Weight: 28 lbs. X-Calibur Collection.