| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Beige+White |
| Item Height | 36.60in |
| Item Length | 30.70in |
| Item Weight | 44.00lb |
| Item Width | 32.80in |
| Frame Material | Chenille |
| Type | As Shown |
| Upholstery Fabric | As Shown |
Check the listing for details. Convertible Armless Chenille Sofa in Beige & White - Elegant Design with Ruffled. Color: Beige+White, Condition: New. Listed at 239.56 USD. By adding the skirts or remove the skirts, it presenting two different looks before and after removal, equivalent to owning two sofas styles. 【Premium Fabric】 Made of chenille fabric with silver color threads, it feels soft and thick.