| Firmness | Medium |
|---|---|
| Item Length | 23.5 in |
| Personalize | No |
| Department | Kids |
| Unit Type | lb |
| Care Instructions | Machine Wash Warm |
| Seat Depth | 16.5 in |
| Item Height | 15 in |
| Seat Height | 15 in |
| Style | Modern |
| Features | Storage |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 16.5 in |
| Upholstery Fabric | Sherpa |
| Pattern | Solid |
| Color | Gray |
| Material | Foam, Polyester |
| Backrest Height | 15 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Lounge Chair |
| Seating Capacity | 1 |
| Assembly Required | Yes |
| Theme | Kids |
| Item Weight | 4.28 lb |
Check the listing for details. Convertible Kids Chair Lounger Sherpa Foam Sleeper 2-in-1 Toddler Furniture New. Color: Gray, Condition: New. Listed at 54.23 USD.