| Color | Denim Dinosaur |
|---|---|
| Firmness | Medium |
| Item Length | 31 in |
| Personalize | No |
| Department | Kids |
| Unit Type | lb |
| Care Instructions | Machine Wash Warm |
| Seat Depth | 15.7 in |
| Item Height | 18.1 in |
| Seat Height | 18 in |
| Style | American |
| Features | Removable Cover |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 31.8 in |
| Upholstery Fabric | Foam |
| Pattern | Dinosaurs |
| Material | Foam |
| Backrest Height | 18.1 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Convertible |
| Seating Capacity | 2 |
| Assembly Required | No |
| Item Weight | 11.9 lb |
Check the listing for details. Convertible Kids Couch W/ Slide & Climbing Stairs Soft Foam Play Furniture New. Color: Denim Dinosaur, Condition: New. Listed at 100.47 USD. Versatile Kids Modular Couch: This kids sofa couch is not just an arch climbing couch! With its convertible and sectional design, you can adjust this playroom furniture, such as a baby slide couch, modular kids seating, foam couch playset, etc.