| Color | Pink+beige |
|---|---|
| Assembly Required | No |
| Backrest Height | 16 in |
| Brand | Unbranded |
| Care Instructions | Machine Wash Warm |
| Department | Kids |
| Features | Removable Cover |
| Firmness | Soft |
| Item Height | 16 in |
| Item Length | 40 in |
| Item Weight | 14 lbs |
| Item Width | 20 in |
| Material | Foam |
| Pattern | Solid |
| Personalize | No |
| Seat Depth | 20 in |
| Seat Height | 16 in |
| Seating Capacity | Up to 2 |
| Style | Modern |
| Theme | Playroom |
| Type | Convertible |
| Unit Type | Unit |
| Upholstery Fabric | Fabric |
Check the listing for details. Convertible Kids Sofa Bed Play Couch Soft Foam Playroom Slide Theater Fun New. Color: Pink+beige, Condition: New. Listed at 175.98 USD. This kids couch is suitable for playroom, bedroom and so on. Room Type: Playroom. Soft & Durable: Play couch’s foam core stands up to years of play. The Kids couch provides a soft and low-impact surface for kids to jump, rest, and fall on with no hard edges or sharp corners.