| Assembly Required | Yes |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Care Instructions | Machine Wash Warm |
| Color | Grey |
| Department | Kids |
| Features | Folding |
| Item Height | 15 in |
| Item Length | 30 in |
| Item Weight | 6 lbs |
| Item Width | 30 in |
| Material | * |
| Personalize | No |
| Seat Depth | 13 in |
| Seat Height | 12 in |
| Seating Capacity | Up to 3 |
| Type | Convertible |
| Unit Type | lb |
Check the listing for details. Convertible Kids Sofa Lounger Easy Clean Foam Chair Lightweight Portable Armrest. Color: Grey, Condition: New. Listed at 79.98 USD.