| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Green |
| Type | Sofa Bed |
| Upholstery Fabric | Sponge |
| Frame Material | Iron, Sponge, Technology Flannelette |
| Process | Spray Painting |
| Assembly Required | Yes |
| Mounting Type | Floor Standing |
| Backrest Adjustable Gears | 5 |
| Load-bearing Capacity | 130kg/286.6 lbs |
| Bed Size(W*H) | 68*190cm/26.8*74.8in |
| Armrest to Ground Height | 57cm/22.4in |
| Sofa Chair Size | 68*72*83cm/26.8*28.4*32.7in |
| Item Length | 26.8in |
| Item Width | 28.4in |
| Item Height | 32.7in |
| Net Weight | 11.4kg/25.13 lbs |
Check the listing for details. Convertible Sofa Bed Folding Arm Chair Sleeper Leisure Recliner Lounge Couch New. Color: Green, Condition: New. Listed at 126.51 USD.