| Body Area | Knee |
|---|---|
| Brand | Knee |
| Color | BLACK |
| Department | Adult |
| Item Height | 16 in |
| Item Length | 16 in |
| Item Width | 16 in |
| Main Purpose | Compression |
| Material | Made with copper infused fibers, 42% Nylon, 35% Polyester, 19% Ru |
| Model | 1740615 |
| Size | S/M |
| Type | Compression Sleeve |
| UPC | 754502052554 |
Check the listing for details. Copper Fit Elite Knee Compression Sleeve S/M 12-16 Inch 2 Pack Support NEW. Color: BLACK, Condition: New. Listed at 18.99 USD. Copper Fit Elite knee compression sleeves. (2) Copper Fit Elite Knee Compression Sleeves – Size S/M. Ideal for workouts, daily activity, and joint relief. Breathable, flexible fabric for comfort. Size S/M (12"–16").