| Color | Beige |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Corduroy+Wood+Sponge |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Seat Width | As shown in the picture |
| Dimension | As shown in the picture |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 30.00 in |
| Item Length | 32.28 in |
| Item Width | 34.00 in |
| Type | Sofa bed |
| Upholstery Fabric | Corduroy |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Fill Material | Sponge |
| Style | Modern |
| Seating Capacity | 1 |
| Features | Convertible |
| Frame Material | Wood |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Parts Required | No |
| Department | Adults |
| Seat Depth | As shown in the picture |
| Item Weight | 68.34 lbs |
| Seat Height | As shown in the picture |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Corduroy 3 in 1 Convertible Sofa Bed Folding Recliner Sleeper Sofa Chair. Color: Beige, Condition: New. Listed at 315.99 USD. Sofa fabric Corduroy. The one-seat plush sofa is available in a variety of colors to suit different decorative styles and personal preferences. Sofa size 33.07 33.07 31.10. Product type sofa. 1 x Sofa Bed.