| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Model | Armchair Modern Armrest |
| Type | Accent Chair |
| Frame Material | Wood, lamb down fabric, sponge |
| Size | 30.3"L x 30"W x 34.3"H |
| Theme | Modern Wingback Chair Style |
| Department | Adults |
| Item Height | 34 in |
| Item Width | 30 in |
| Item Length | 30 in |
| Seating Capacity | 1 |
| Assembly Required | Yes |
| Upholstery Fabric | Thick corduroy |
| Color | Black |
Check the listing for details. Corduroy Fabric Accent Chair Upholstered Comfy Single Sofa Wood Legs Black US. Color: Black, Condition: New. Listed at 145.99 USD. Comfy Chair with Arms: The armrests can be comfortable to relax your arms when you sit on the living room chair. Comfortable seat and armrest create a cozy seating experience, help to release stress when you sit on the sofa chair.