| Type | Lounge Chair |
|---|---|
| Material | PE Rattan, Iron, Non-woven Fabrics, Sponge |
| Brand | Costway |
| Color | Off-White |
| Set Includes | 1 X Patio Chaise Lounge, 1 X User Guide |
| Number of Items in Set | Two-Piece |
| Assembly Required | Yes |
| Assembly Status | Assembly Required |
| MPN | 2EBAY68671AWH+-SAA946 |
| Style | Modern |
| Features | Adjustable |
| Department | Adults |
| Personalized | No |
| Item Weight | 30.5 lbs |
| Size | 77"(L) X 23.5"(W) X 13"-25"-28.5"-32.5"-35.5"(H) |
| Mount Type | Free Standing |
| Weight Capacity | 360 lbs |
| Weight | 30.5 lbs |
| Product | Lounge Chair |
| Cushions Included | Yes |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
Check the listing for details. Costway 2 PCSPatio Rattan Lounge Chair Chaise Cushioned TopAdjustable w/Table. Color: Off-White, Condition: New. Listed at 379.99 USD. Color: Off-White Material: PE Rattan + Iron + Non-Woven Fabrics + Sponge Overall Dimension: 77"(L) X 23.5"(W) X 13"-44.