| Type | Barstools |
|---|---|
| Material | Steel, PE Rattan, Fabric, Sponge |
| Brand | Costway |
| Color | Brown, Beige, Black |
| Set Includes | 4 Barstools, 4 Cushions |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Assembly Required | Yes |
| Assembly Status | Assembly Required |
| MPN | NEBAY141-22A18908 |
| Style | Modern |
| Features | Build-to-Last Materials |
| Department | Unisex |
| Personalized | No |
| Item Weight | 66 lbs |
| Size | 23” x 23” x 44” (L x W x H) |
| Mount Type | Free Standing |
| Weight Capacity | 330 lbs |
| Weight | 66 lbs |
| Product | Barstools |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Room | Patio |
| UPC | 6499852576988 |
Check the listing for details. Costway 4PCS Patio Rattan Bar Stool Chairs Cushioned Seat Footrest & Armrest. Color: Brown, Beige, Black, Condition: New. Listed at 309.99 USD. Color: Brown + Beige + Black Material: Steel + PE Rattan + Fabric + Sponge Dimension of Each Bar Stool: 23” x 23” x 44” (L x W x H) Seat Height: 25” Seat Dimension: 19.5” x 18.