| Set Includes | 2 x Armchair, 1 x Loveseat, 1 x Coffee Table, 4 x Seat Cushions, 4 x Back Cushions |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Personalized | No |
| Size | 48.5" x 26.5" x 30" (L x W x H) |
| Mount Type | Free Standing |
| Weight Capacity | 800 lbs |
| Weight | 89 lbs |
| Product | 4PCS Patio Rattan Furniture Set |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| Room | Patio |
| UPC | 6499852120556 |
| Number of Items in Set | Four-Piece |
| Chair Depth | 28.5 in |
| Color | Gray |
| Table Length | 34 in |
| Cushion Color | Beige |
| MPN | HW67841ABN |
| Material | Rattan |
| Table Shape | Rectangle |
| Table Width | 19.5 in |
| Brand | COSTWAY |
| Table Height | 14 in |
| Cushions Included | Yes |
| Department | Adult |
| Seating Capacity | 4 |
| Type | Sofa Set |
| Seat Depth | 48.5 in |
| Chair Height | 30 in |
| Chair Color | Gray |
| Seat Height | 30 in |
| Style | Modern |
| Features | Storage |
| Chair Width | 26.5 in |
| Item Weight | 89 lb |
Check the listing for details. Costway 4PCS Patio Rattan Furniture Set Sofa Table Storage Shelf Khaki Cushion. Color: Gray, Condition: New. Listed at 359.99 USD. Color of Cushions: Khaki Color of rattan: mix gray Material: Rattan, Steel, Sponge, Polyester Cloth Dimensions of Loveseat: 48.5" x 26.5" x 30" (L x W x H) Dimensions of Armchair: 28.5" x 26.5" x 30" (L x W x H) Dimensions of Coffee Table: 34" x 19.