| Type | 6PCS Patio Set |
|---|---|
| Material | PE Rattan, Steel, Sponge, Tempered Glass |
| Brand | Costway |
| Color | Red |
| Set Includes | See descripton |
| Number of Items in Set | Six-Piece |
| Assembly Required | Yes |
| Assembly Status | Assembly Required |
| MPN | HEBAY449RE+A16241 |
| Style | Modern |
| Features | Premium Materials for Durability, Cushions with Super Comfort |
| Department | Adults |
| Personalized | No |
| Item Weight | 133.5 lbs |
| Size | Dimension of Corner Sofa: 27.5” x 27.5”x 27.5”(L x W x H), Dimen |
| Mount Type | Free Standing |
| Weight Capacity | 360 lbs |
| Weight | 133.5 lbs |
| Product | 6PCS Patio Set |
| Cushions Included | Yes |
| Indoor/Outdoor | Indoor & Outdoor |
| Room | Patio |
| UPC | 6499852617254 |
Check the listing for details. Costway 6PCS Patio Rattan Furniture Set Sectional Cushioned Sofa Deck Red. Color: Red, Condition: New. Listed at 499.99 USD. Color of Rattan: Brown Cushion Color: Red Material: PE Rattan, Steel, Sponge, Tempered Glass Dimension of Corner Sofa: 27.5” x 27.5”x 27.5”(L x W x H) Dimension of Armless Sofa: 27.5” x 27.5”x 27.5”(L x W x H) Dimension of Table: 27.5” x 27.