| Type | Balcony Set |
|---|---|
| Material | PE Rattan, Steel frame |
| Brand | Costway |
| Color | Gray |
| Set Includes | 2xCoffe Table, 2xLoveseat, 4xSingle Chair, 6xCushion, 1xInstructions |
| Seat Height | 15.5 in |
| Table Height | 15 in |
| Table Length | 34 in |
| Table Width | 18 in |
| Seat Depth | 22 in |
| MPN | 2EBAY63755A523 |
| Personalized | No |
| Item Weight | 138.5 lbs |
| Weight | 138.5 lbs |
| Chair Depth | 24.5 in |
| Chair Height | 30.5 in |
| Chair Width | 42 in |
| Cushions Included | Yes |
| UPC | 7461758093998 |
Check the listing for details. Costway 8PCS Patio Rattan Furniture Set Cushioned Sofa Coffee Table Garden Deck. Color: Gray, Condition: New. Listed at 409.99 USD. Breathable and soft cushions will hold you comfortably and the cover of cushion can be removed with smooth zipper. Moreover, the simple and stylish design enables you to put this sofa set in any place you want.