| Sold In Quantities Of | 75 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .060 in |
| Effective_Length | 2.500 in |
| Outside_Diameter | .063 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | 300 Series Stainless Steel |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | None |
| MPN | CPS-062-2500/D |
Check the listing for details. Cotter Pin 1/16 x 2-1/2 300 Series Stainless Steel Plain (75 Pieces). Width: .060 in, Condition: New. Listed at 29.31 USD. Niche Fasteners specializes in industrial fasteners, grease zerk fittings, and lifting hardware. Grease Fittings & Lubrication. Fasteners Hydraulics & Pneumatics Grease Fittings & Lubrication Power Transmission Raw Materials Lifting Hardware.