| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Sold In Quantities Of | 1000 (All items shipped in bulk.) |
| Width | .060 in |
| Effective_Length | .750 in |
| Outside_Diameter | .063 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | 300 Series Stainless Steel |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | Huyett |
| MPN | CPS-062-0750 |
Check the listing for details. Cotter Pin 1/16 x 3/4 300 Series Stainless Steel (1000 Pieces). Width: .060 in, Condition: New. Listed at 24.80 USD. Pins Retaining Rings Key Stock Engineered Fasteners Grease Fittings Turnbuckles Lifting Eye Bolts Chain Hardware Washers Hose Clamps Raw Materials View All Items Store Home About Niche Fasteners Contact Us View Our Customer Feedback View All Items Powered by Frooition Frooition | No-js Template | eBay design, eBay store design, eBay shop design, eBay template design, eBay listing design (ver:froo_no_js) This listing is currently undergoing maintenance, we apologise for any inconvenience caused.