| Sold In Quantities Of | 11 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .060 in |
| Effective_Length | .375 in |
| Outside_Diameter | .063 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | Monel |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | None |
| MPN | CPMO-062-0375 |
Check the listing for details. Cotter Pin 1/16 x 3/8 Monel Plain (11 Pieces). Width: .060 in, Condition: New. Listed at 27.37 USD. Niche Fasteners specializes in industrial fasteners, grease zerk fittings, and lifting hardware. Flat Washers 5/16 x 3/4 in Brass (75 Pieces). Split Lock Washers 1 x 1.656 in Hard SteelZY (8 Pieces).