| Sold In Quantities Of | 30 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .060 in |
| Effective_Length | 3.000 in |
| Outside_Diameter | .063 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Zinc Clear |
| Material | Carbon Steel |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | None |
| MPN | CP-062-3000 |
Check the listing for details. Cotter Pin 1/16 x 3 Carbon Steel Zinc Clear (30 Pieces). Width: .060 in, Condition: New. Listed at 28.03 USD. Niche Fasteners specializes in industrial fasteners, grease zerk fittings, and lifting hardware. Grease Fittings & Lubrication. Niche Fasteners specializes in hard to find fasteners and zerk fittings.