| Sold In Quantities Of | 1 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .473 in |
| Effective_Length | 9.000 in |
| Outside_Diameter | .500 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | Carbon Steel |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | None |
| MPN | CPP-500-9000/D |
Check the listing for details. Cotter Pin 1/2 x 9 Carbon Steel (1 Pieces). Width: .473 in, Condition: New. Listed at 35.97 USD. Grease Fittings & Lubrication. Niche Fasteners specializes in industrial fasteners, grease zerk fittings, and lifting hardware. Fasteners Hydraulics & Pneumatics Grease Fittings & Lubrication Power Transmission Raw Materials Lifting Hardware.