| Sold In Quantities Of | 3 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .031 in |
| Effective_Length | .500 in |
| Outside_Diameter | .031 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | Brass |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | None |
| MPN | CPB-031-0500/D |
Check the listing for details. Cotter Pin 1/32 x 1/2 Brass (3 Pieces). Width: .031 in, Condition: New. Listed at 26.26 USD. Yoke End Blank x 4-15/16, 5/8 PH SC (3 Pieces). Yoke End 5/8-18 x 4-15/16, 5/8 PH, RH ZP (2 Pieces). Woodruff Machine Key 3/16 x 3/4 Carbon Steel ZC (75 Pieces). Chain Hardware. Wave Washer. 492 x. 350 x. 007 SS (175 Pieces).