| Sold In Quantities Of | 75 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .120 in |
| Effective_Length | 1.250 in |
| Outside_Diameter | .125 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | Brass |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | Huyett |
| MPN | CPB-125-1250 |
Check the listing for details. Cotter Pin 1/8 x 1-1/4 Brass (75 Pieces). Width: .120 in, Condition: New. Listed at 26.40 USD. Chain Hardware. About Niche Fasteners. Raw Materials. Lifting Eye Bolts. Grease Fittings. Engineered Fasteners. Retaining Rings. Helpful Links.