| Sold In Quantities Of | 200 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .120 in |
| Effective_Length | 1.750 in |
| Outside_Diameter | .125 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | Brass |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | Huyett |
| MPN | CPB-125-1750 |
Check the listing for details. Cotter Pin 1/8 x 1-3/4 Brass (200 Pieces). Width: .120 in, Condition: New. Listed at 28.06 USD. Woodruff Machine Key 3/16 x 3/4 Carbon Steel ZC (75 Pieces). Yoke End Blank x 4-15/16, 5/8 PH SC (3 Pieces). Chain Hardware. Wave Washer. 492 x. 350 x. 007 SS (175 Pieces). Yoke End 5/8-18 x 4-15/16, 5/8 PH, RH ZP (2 Pieces).