| Sold In Quantities Of | 150 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .120 in |
| Effective_Length | 2.000 in |
| Outside_Diameter | .125 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | 300 Series Stainless Steel |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | Huyett |
| MPN | CPS-125-2000 |
Check the listing for details. Cotter Pin 1/8 x 2 300 Series Stainless Steel (150 Pieces). Width: .120 in, Condition: New. Listed at 26.88 USD. Cotter Pin 3/32 x 1-1/4 316 Stainless Steel (250 Pieces). Cotter Pin 1/8 x 3/4 Carbon Steel Zinc Yellow (1500 Pieces). Grease Fittings & Lubrication. Niche Fasteners specializes in industrial fasteners, grease zerk fittings, and lifting hardware.