| Sold In Quantities Of | 50 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .120 in |
| Effective_Length | 2.000 in |
| Outside_Diameter | .125 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | Aluminum |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | None |
| MPN | CPA-125-2000 |
Check the listing for details. Cotter Pin 1/8 x 2 Aluminum (50 Pieces). Width: .120 in, Condition: New. Listed at 30.31 USD. Ring Cotter Standard Duty 1/4 Stainless Steel (75 Pieces). Ring Cotter Standard Duty 1/2 Carbon Steel Zinc Clear (100 Pieces). Ring Cotter Heavy Duty 3/4 Carbon Steel Zinc Clear (75 Pieces). Ring Cotter Standard Duty 1 Carbon Steel Zinc Clear (35 Pieces).