| Sold In Quantities Of | 500 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .120 in |
| Effective_Length | 2.000 in |
| Outside_Diameter | .125 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Zinc Clear |
| Material | Carbon Steel |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | Huyett |
| MPN | CP-125-2000 |
Check the listing for details. Cotter Pin 1/8 x 2 Carbon Steel Zinc Clear (500 Pieces). Width: .120 in, Condition: New. Listed at 42.20 USD. Ring Cotter Standard Duty 3/8 Stainless Steel (100 Pieces). Ring Cotter Standard Duty 5/8 Carbon Steel Zinc Clear (100 Pieces). Ring Cotter Heavy Duty 1/2 Stainless Steel (50 Pieces). Niche Fasteners specializes in industrial fasteners, grease zerk fittings, and lifting hardware.