| Sold In Quantities Of | 125 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .120 in |
| Effective_Length | .750 in |
| Outside_Diameter | .125 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | Brass |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | Huyett |
| MPN | CPB-125-0750 |
Check the listing for details. Cotter Pin 1/8 x 3/4 Brass (125 Pieces). Width: .120 in, Condition: New. Listed at 26.74 USD. Slotted Spring Pin SD 1/2 x 2-1/2 Stainless Steel MS16562 (4 Pieces). Push-On External Reinforced Retaining Ring 3/16 Steel Phos (200 Pieces). Chain Hardware. SAE Flat Washers #5 x 9/32 in Steel (75 Pieces).