| Sold In Quantities Of | 5 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .176 in |
| Effective_Length | 1.500 in |
| Outside_Diameter | .188 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | Monel |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | None |
| MPN | CPMO-187-1500 |
Check the listing for details. Cotter Pin 3/16 x 1-1/2 Monel Plain (5 Pieces). Width: .176 in, Condition: New. Listed at 26.24 USD. Bearing Lock Washer, Std, 8.437 x 6.389/6.424 x. 148/.164, 19 Tangs (1 Pieces). Niche Fasteners specializes in industrial fasteners, grease zerk fittings, and lifting hardware. Niche Fasteners specializes in hard to find fasteners and zerk fittings.