| Width | .176 in |
|---|---|
| Effective_Length | 2.500 in |
| Outside_Diameter | .188 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | Brass |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | Huyett |
| MPN | CPB-187-2500 |
Check the listing for details. Cotter Pin 3/16 x 2-1/2 Brass (25 Pieces). Width: .176 in, Condition: New. Listed at 26.78 USD. Chain Hardware. About Niche Fasteners. Raw Materials. Lifting Eye Bolts. Grease Fittings. Engineered Fasteners. Retaining Rings. Lifting Hardware.