| Sold In Quantities Of | 175 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .176 in |
| Effective_Length | 2.000 in |
| Outside_Diameter | .188 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | Carbon Steel |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | Huyett |
| MPN | CPP-187-2000 |
Check the listing for details. Cotter Pin 3/16 x 2 Carbon Steel (175 Pieces). Width: .176 in, Condition: New. Listed at 37.94 USD. Cotter Pin 3/16 x 2-1/2 Carbon Steel Zinc Yellow (200 Pieces). Grease Fittings & Lubrication. Niche Fasteners specializes in industrial fasteners, grease zerk fittings, and lifting hardware. Fasteners Hydraulics & Pneumatics Grease Fittings & Lubrication Power Transmission Raw Materials Lifting Hardware.