| Brand | Hillman |
|---|---|
| Type | Hammerlock type cotter pin |
| System of Measurement | Inch |
| Size | 3/16" |
| Number in Pack | 100 |
| Item Diameter | 3/16 in |
| Material | Steel |
| MPN | 4107PK |
| Item Length | 2 in |
| Finish | Zinc Plated |
| Country of Origin | United States |
| UPC | 841213013896 |
Check the listing for details. Cotter Pin 3/16 x 2 in, Zinc - 100 PCS Hammerlock Type. Condition: New, Made in United States. Listed at 29.89 USD. GRAINGER APPROVED COTTER PIN, STEEL, ZINC.