| Sold In Quantities Of | 125 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .176 in |
| Effective_Length | .750 in |
| Outside_Diameter | .188 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | 300 Series Stainless Steel |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | Huyett |
| MPN | CPS-187-0750 |
Check the listing for details. Cotter Pin 3/16 x 3/4 300 Series Stainless Steel Plain (125 Pieces). Width: .176 in, Condition: New. Listed at 26.60 USD. Niche Fasteners specializes in industrial fasteners, grease zerk fittings, and lifting hardware. Grease Fittings & Lubrication. Fasteners Hydraulics & Pneumatics Grease Fittings & Lubrication Power Transmission Raw Materials Lifting Hardware.