| Sold In Quantities Of | 50 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .090 in |
| Effective_Length | .500 in |
| Outside_Diameter | .094 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | 300 Series Stainless Steel |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | None |
| MPN | CPS-093-0500/D |
Check the listing for details. Cotter Pin 3/32 x 1/2 300 Series Stainless Steel (50 Pieces). Width: .090 in, Condition: New. Listed at 29.39 USD. Yoke End 3/8-24 x 2-1/2, 3/8 PH, RH ZF (4 Pieces). Yoke End Blank x 2-1/4, 5/16 PH SC (5 Pieces). Grease Fittings & Lubrication. Niche Fasteners specializes in industrial fasteners, grease zerk fittings, and lifting hardware.