| Sold In Quantities Of | 500 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .090 in |
| Effective_Length | .750 in |
| Outside_Diameter | .094 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | Brass |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | Huyett |
| MPN | CPB-093-0750 |
Check the listing for details. Cotter Pin 3/32 x 3/4 Brass (500 Pieces). Width: .090 in, Condition: New. Listed at 36.60 USD. Cotter Pin 3/32 x 5/8 300 Series Stainless Steel (500 Pieces). Ring Cotter Heavy Duty 1/4 Carbon Steel Zinc Clear (150 Pieces). Ring Cotter Standard Duty 3/4 Carbon Steel Zinc Clear (75 Pieces). Ring Cotter Standard Duty 1 Carbon Steel Zinc Clear (35 Pieces).