| Width | .090 in |
|---|---|
| Effective_Length | .750 in |
| Outside_Diameter | .094 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Cadmium |
| Material | Carbon Steel |
| Type | Cotter Pin Mil Spec |
| Brand | None |
| MPN | MS24665-283 |
Check the listing for details. Cotter Pin 3/32 x 3/4 Carbon Steel Cadmium NASM24665 (225 Pieces). Width: .090 in, Condition: New. Listed at 23.98 USD. Cotter Pin 1/4 x 3 316 Stainless Steel (20 Pieces). Grease Fittings & Lubrication. Niche Fasteners specializes in industrial fasteners, grease zerk fittings, and lifting hardware. Fasteners Hydraulics & Pneumatics Grease Fittings & Lubrication Power Transmission Raw Materials Lifting Hardware.