| Width | .090 in |
|---|---|
| Effective_Length | .750 in |
| Outside_Diameter | .094 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | Carbon Steel |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | Huyett |
| MPN | CPP-093-0750 |
Check the listing for details. Cotter Pin 3/32 x 3/4 Carbon Steel Plain (1000 Pieces). Width: .090 in, Condition: New. Listed at 34.00 USD. Niche Fasteners specializes in industrial fasteners, grease zerk fittings, and lifting hardware. Grease Fittings & Lubrication. Fasteners Hydraulics & Pneumatics Grease Fittings & Lubrication Power Transmission Raw Materials Lifting Hardware.