| Sold In Quantities Of | 10 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .335 in |
| Effective_Length | 3.000 in |
| Outside_Diameter | .375 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | 300 Series Stainless Steel |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | Huyett |
| MPN | CPS-375-3000 |
Check the listing for details. Cotter Pin 3/8 x 3 300 Series Stainless Steel (10 Pieces). Width: .335 in, Condition: New. Listed at 25.81 USD. Grease Fittings & Lubrication. Niche Fasteners specializes in industrial fasteners, grease zerk fittings, and lifting hardware. Fasteners Hydraulics & Pneumatics Grease Fittings & Lubrication Power Transmission Raw Materials Lifting Hardware.