| Sold In Quantities Of | 35 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .335 in |
| Effective_Length | 4.000 in |
| Outside_Diameter | .375 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | Carbon Steel |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | Huyett |
| MPN | CPP-375-4000 |
Check the listing for details. Cotter Pin 3/8 x 4 Carbon Steel (35 Pieces). Width: .335 in, Condition: New. Listed at 48.52 USD. Cotter Pin 3/32 x 1-1/4 316 Stainless Steel (500 Pieces). Cotter Pin 1/8 x 3/4 Carbon Steel Zinc Yellow (1500 Pieces). Cotter Pin 3/16 x 2-1/2 300 Series Stainless Steel (75 Pieces). Grease Fittings & Lubrication.