| Sold In Quantities Of | 35 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .150 in |
| Effective_Length | 1.500 in |
| Outside_Diameter | .156 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | Aluminum |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | None |
| MPN | CPA-156-1500 |
Check the listing for details. Cotter Pin 5/32 x 1-1/2 Aluminum (35 Pieces). Width: .150 in, Condition: New. Listed at 24.86 USD. Ring Cotter Standard Duty 3/8 Carbon Steel Zinc Clear (125 Pieces). Ring Cotter Standard Duty 1/4 Stainless Steel (75 Pieces). Ring Cotter Standard Duty 1/2 Carbon Steel Zinc Clear (100 Pieces). Ring Cotter Heavy Duty 3/4 Carbon Steel Zinc Clear (75 Pieces).