| Width | .150 in |
|---|---|
| Effective_Length | 2.000 in |
| Outside_Diameter | .156 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | 300 Series Stainless Steel |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | Huyett |
| MPN | CPS-156-2000 |
Check the listing for details. Cotter Pin 5/32 x 2 300 Series Stainless Steel (75 Pieces). Width: .150 in, Condition: New. Listed at 31.90 USD. Cotter Pin 7/32 x 2-1/4 Carbon Steel (75 Pieces). Cotter Pin 3/16 x 3 Carbon Steel (100 Pieces). Cotter Pin 1/2 x 3 Carbon Steel (12 Pieces). Cotter Pin 5/32 x 1 316 Stainless Steel (75 Pieces). Grease Fittings & Lubrication.