| Sold In Quantities Of | 20 (All items shipped in bulk.) |
|---|---|
| Width | .150 in |
| Effective_Length | 3.500 in |
| Outside_Diameter | .156 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | Brass |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | None |
| MPN | CPB-156-3500/D |
Check the listing for details. Cotter Pin 5/32 x 3-1/2 Brass Plain (20 Pieces). Width: .150 in, Condition: New. Listed at 29.34 USD. Niche Fasteners specializes in industrial fasteners, grease zerk fittings, and lifting hardware. Niche Fasteners specializes in hard to find fasteners and zerk fittings. Niche Fasteners. Big Value.