| Width | .150 in |
|---|---|
| Effective_Length | 3.000 in |
| Outside_Diameter | .156 in |
| Inch_or_Metric | Inch |
| Finish | Plain |
| Material | Carbon Steel |
| Type | Cotter Pin |
| Brand | Huyett |
| MPN | CPP-156-3000 |
Check the listing for details. Cotter Pin 5/32 x 3 Carbon Steel (200 Pieces). Width: .150 in, Condition: New. Listed at 41.00 USD. Cotter Pin 1/8 x 1-1/4 Carbon Steel (1000 Pieces). Cotter Pin Wedge Fast 5/16 x 3 Carbon Steel (8 Pieces). Cotter Pin 3/4 x 6 Carbon Steel (1 Pieces). Cotter Pin 3/8 x 3-1/2 Carbon Steel (35 Pieces). Grease Fittings & Lubrication.